רופא שיניים בבאר שבע

מתי צריך לעקור שיניים?

עקירת שן בינה בדרך כלל מתבצעת במקרים הבאים: הראשון הוא מקרה של צמיחת שן בינה הגורמת לנו לכאבים שכן היא מהווה הפרעה לשיניים הסמוכות לה מפאת חוסר מקום ולחץ. המקרה השני הוא בעת שהשן נפגעה עקב מצב עששת מתקדם ויש להוציאה כליל מן הפה. יש מקרים של ביצוע ההליך גם כשיש מחלות חניכיים קשות.

כעקרון שן שאי אפשר לשקם צריך לעקור ואז לשים במקומה שתל.

עקירת שן בינה

קיימים שני סוגי עקירות: רגילה (ידנית), או כירורגית. עקירה ידנית מתבצעת על ידי רופא שיניים ומלקחיים, כאשר כירורגית מצריכה כירורג פה ולסת שמבצע חתך בחניכיים כדי להסיר גם את הרקמה שמסביב לשן החולה.

תופעות לוואי של עקירת שן

כאבים באזור הניתוח

נפיחות

  • יש להמנע ממזון חם או מוצק.
  • לשים קרח על האיזור הנפוח.
  • רצוי לנוח בשכיבה עם הראש מורם.
  • לעקוב אחר הדימום ולוודא שהוא נפסק.
  • במקרה של עליית חום יש לפנות במהרה למרפאת השיניים לקבלת טיפול אנטיביוטי.

השתלות שיניים 

המציאות לגבי השתלות שיניים – שונה. מחירי השתלים הדנטלים יורדים, שיטות השתלות שיניים משתכללות, אחוז ההצלחה כ- 95% ועולה כל הזמן. בתנאים האלה – השתלות שיניים הופכות לטיפול שיניים שוטף

השתלת שיניים  פעולת השתלת שיניים היא החלפת שורש שן טבעית שאבדה, בשורש מלאכותי (שתל דנטלי). השתל הדנטלי מוחדר בעדינות למקומה של השן שנעקרה, ועובר איחוי עם העצם – תהליך הנקרא אוסאו-אינטגרציה.

היתרון של השתלות שיניים בהשוואה לגשר רגיל הוא בכך

ששתל הוא עצמאי ואין צורך לפגוע בשיניים הבריאות הסמוכות .

מקרים של תותבות  – השתלת שיניים מהווהפתרון מושלם.

השתלת שיניים תחזיר את ביטחונך העצמי,מעכשיו כל לעיסה תהפוך לנעימה, השתלות שיניים שישפרו את המצב באופן יוצא מין הכלל, בוודאות

השתלות שיניים מתאימות כמעט לכולם – אין הגבלת גיל, ומעטות הן ההגבלות הרפואיות המונעות השתלות שיניים, עישון – מקטין את סיכויי ההצלחה של השתלת השיניים.
לעיתים קרובות קיים חוסר עצם באזור המיועד להשתלת השיניים, אך גם לכך קיימים פתרונות, המאפשרים לבצע השתלת שיניים רכסי לסת מנוונים

מהו התהליך של השתלות שיניים השתלת שיניים הינה פעולה מדוייקת, אי לכך לפני השתלת שיניים חובה לבצע צילומי סי טי.
לאחר החדרת השתל הדנטלי ממתינים 3 חודשים

ציפוי חרסינה

ציפוי שיניים מיידי- במקום מצפים את השטח של שן עלידי חומר  קומפוזית

 ציפוי שיניים חרסינה

ציפוי שיניים LAMINATE PORCELANE
סוג הציפוי הנשכיח ביותר היום הוא ציפוי חרסינה. , ציפוי חרסינה מכסה את השן בשכבה דקה

המתאימה בדיוק לפה על פי דגימות שלקחו למעבדה

ציפויי שיניים קרמיים דקים מכינים במעבדה כמעטפת לשיניים שבורות ,פגומות,ניצבות במנח לקוי.התהליך מתחיל בהכנה שמרנית של השן המיועדת לציפוח,לקחת מידות,הכנת שחזורים זמניים    מידיים,אשר ישמשו את המתרפא עד לקבלת שחזןרים הסופיים ואז מדביקים אותם עם הדבק  ספציפי  וחזק במיוחד

כתרי חרסינה (פורצלן -LAMINATE) סטנדרטיים מורכבים למעשה משלד מתכתי שעליו ציפוי חרסינה.
כתרי פרוסרה, לעומת זאת, הם כתרי חרסינה שאינם מכילים מתכת כלל. הם אסטטיים מאוד ומיועדים במיוחד לאזור הקדמי של הפה, כאשר שלד הכיפה עשוי מזירקוניום.

שיטת ההלבנה האידיאלית – האופטימלית: שיטת + White. שבה משתמשים במרפאת השיניים.

  מה עושה עם פלואוריד?

הפלואוריד הינו חומר בעל יעילות מוכחת למניעת עששת. פלואוריד שוקע בזגוגית השיניים במשך הווצרותן והן הופכות לעמידות יותר בפני עששת. רשויות מקומיות רבות מוסיפות כיום פלואוריד למי השתייה, לכן יש לברר אם אתם צורכים מים המכילים פלואור. זיכרו! גם בקבוקי שתייה מסוגים שונים (כמו קולה, או שתייה אחרת) עשויים להכיל פלואור, בגלל מקור המים שלהם. גם משחות שיניים המכילות פלואוריד הוכחו כגורם משמעותי ביותר במניעת עששת.
מדוע חשוב לדעת אם אנחנו צורכים פלואור במידה מספקת?
מכיוון שמינון יתר של פליאוריד עלול לגרום לתופעה הנקראת פלואורוזיס המתבטאת בפגמים אסתטיים בפני שטח השן.
על מנת להנות מיתרונות הפלואוריד במניעת עששת ולהימנע מפלואורוזיס, מומלץ בילדים עד גיל 6 לצחצח פעמיים ביום עם משחת שיניים לילדים בעלת ריכוז פלואוריד נמוך יותר או להניה על המברשת כמות משחה בגודל גרגר אפונה. שטיפות פלואוריד יומיות או שבועיות (בהתאם לריכוז הפלואוריד בהן) מומלצות כאמצעי הגנתי נוסף בילדים גדולים יותר ובקבוצת סיכון ללקות בעששת. גם במרפאות השיניים ניתן להוסיף לשיניים פלואוריד ומומלץ לעשות זאת אחת לחצי שנה. תוספת פלואוריד בצורת כדורים או טיפות ייעשה רק בהמלצת רופא שיניים לילדים.

איך עושים הלבנת שיניים?

החומר החדשני +White, מכיל, בנוסף לחומר המחמצן הקונבנציונלי (הידרוגן פראוקסיד בריכז 35%), גם תכשיר אקולוגי טבעי שמגן על החומר המחמצן, שמבוסס על המינרלים קלציום (סידן) ופלאור, שמקורם במי ים המלח.

יתרון נוסף, החומר המחמצן אינו מכיל יסודות מתכתיות בלתי רצויות שבטבע, אשר מצויים בחומרי ההלבנה האחרים, דבר הגורם לייצוב מי החמצן שמתפרקים באיטיות ולא מתאדים וכך נשמרת הסביבה המימית (הלחות) של השן, דבר שאינו מתרחש בהלבנה קונבנציונלית. אי לכך, מי החמצן היחודיים והאקולוגיים מתפרקים באופן הדרגתי, וכך ההלבנה הופכת ליעילה יותר ובעוצמה אחידה לאורך כל זמן הטיפול, הנמשך כשעה במרפאה.

שינוי צבע וכתמים בשיניים נגרמים עם הגיל בגלל שתיה מרובה של קפה, תה, יין אדום, עישון, וכן עקב נטילת תרופות מסוימות. במקרים של חבלה בשיניים או לאחר טיפול שורש, השן מקבלת גוון אפור-שחור הבהרת הצבע מבוצעת באמצעות חומר הלבנה מחמצן הנמרח על גבי השיניים. כתרים וסתימות לבנות הקיימים בפה אינם משנים את צבעם עקב פעולת חומר ההלבנה קיימות שיטות שונות להלבנת שיניים הכוללות גם שימוש בלייזר, אך השיטה הנפוצה ביותר הינה "ההלבנה הביתית".

אם כך, החומר האקולוגי (המינרלים) חודר בעקבות החומר המחמצן ומחזק את השן, וגם גורם לשימוש יעיל ובריכוז נמוך וקבוע, של פעילות החומר המחמצן.

בשיטת +White משתמשים במכשיר תאורה בעל תאורת LED ייחודית, במשך כל זמן הטיפול, בשני אורכי גל:

הראשון (440 ננומטר) מפרק את מי החמצן ומחדירם פנימה. השני (660 ננומטר) מחבר את היונים (המינרלים סידן ופלואור) שבחומר +White, אשר מחזקים את השן, ומסייעים כאמור להעצמת ההלבנה.

לסיכום: +White מתפרק באיטיות, מלבין באופן אופטימלי ולאורך זמן, חודר לעומק השן, מחזק אותה ושומר על הלחות שבשן. בשיטת +White ניתן להגיע לצבע הבהיר ביותר במפתח הצבעים.

+White יעיל מאוד בהסרת כתמי ניקוטין וטבק אצל המעשנים סיגריות ומקטרת (פיפ), ובהסרת כתמים מלידה בשיניים. בשיטת +White (החומר היחודי עם מרכיבים טבעיים אקולוגיים מינרליים, ועם תאורת אור LED) , אין רגישויות ואין תופעות לוואי לשיניים! מומלץ ביותר לקראת אירועים חגיגיים. חיוך אחד שווה יותר מ1000 מילים.

השיטה הביתית ההמשכית:

מבוססת על הכנת ומסירת שני סדים עדינים ושקופים בצורת פרסה, מורחים בהם, במשטח שפונה לחזית, את חומר ההלבנה +White, הפעם בריכוז נמוך 6% בלבד של החומר המחמצן. מרכיבים את הסדים, אשר תואמים במדויק את כותרות השיניים למשך שעה ביום, בימים הבאים שלאחר ההלבנה במרפאה. (בין שלשה ימים לשבוע), ולאחר מכן פעם בחודשיים שלשה, למשך שעה, ובכך משיגים העצמה נוספת, תיחזוק ושימור ההלבנה לאורך זמן.

כאמור בכל פעם מורחים חומר חדש מהשפורפרת בצד החזיתי של כל סד.

הכנת שני סדים + מסירת 2 שפורפרות +White (עם החומר המלבין בריכוז 6%):
* מברשת השיניים לא עושה את ההבדל אלא איך משתמשים בה: כל מברשת מתוצרת של יצרנים ידועים מתאימה לשימוש, במיוחד כאשר היא נושאת אישור של הסתדרות רופאי השיניים או בעלת תו תקן.
* בקניית מברשת יש להקפיד כי הסיבים עשויים מניילון רך והם בעלי קצוות מעוגלים. ראש המברשת צריך להיות קטן – רוחב של 3 אלומות סיבים (בערך כרוחב האגודל).
* מברשת עם סיבים קשים מידי יכולה לגרום לשחיקת השיניים ולנסיגת חניכיים.
מומלץ להחליף מברשת שיניים כל מספר חודשים.
* "תמיסת המחשה" (אפשר לרכוש בבתי מרקחת) ממחישה אזורים שלא צוחצחו היטב. מטפטפים 3 טיפות בפה ומורחים את החומר עם הלשון על כל השיניים. שוטפים פעם אחת ומסתכלים במראה, היכן שנשאר צבע אדום סימן שיש חיידקים – שאותם צריך להסיר.
* שימוש סדיר בחוט דנטלי ובקיסמים דנטליים עוזר למנוע התפתחות עששת ומחלות חניכיים.

 חזיתיות חרסינה חלקיות ,Porcelain laminates   ללא כל השחזה של השיניים

  • חזיתיות חרסינה חלקיות,Porcelain laminates  באשדוד

מרפאת שיניים באר שבע