רעיונות לבת מצווה

בעבר מסיבות בת המצווה בישראל היו פשוטות: ההורים היו מזמינים את כל בנות הכיתה ובני הכיתה של נערת בת המצווה לאולם או מסעדה, מזמינים תקליטן שיעשה הפעלה קטנה לילדים ונערת בת המצווה הייתה יוצאת מרוצה עד הגג. היום המצב מעט שונה, מסיבות בת מצווה חייבות להיות בומבסטיות, עם הדיג'יי הכי טוב בעיר, עם אפקטים, מאפרות מקצועיות ובר אקטיבי (כמובן לא של אלכוהול),  אחרת נערת בת המצווה לא תהיה מרוצה. גיל 12 הוא גיל שבו הילדה שלנו מתחילה לאמץ אישיות והתנהגות – האם כדאי ליפול בשבי לרצונות שלה או שעדיף שנעמוד על שלנו?

עושה הרושם שבגיל מסיבות בת מצווה הילדות הקטנות שלנו חוצות את הגבול הדק הזה שבין "ילדה" לבין "נערה". זהו גבול שלנו כהורים דיי קשה לשלוט עליו. הבנות הקטנות שלנו ירצו לחגוג את האירוע הזה על הצד הטוב ביותר – עם הדיג'יי הטוב ביותר, עם ההופעה הטובה ביותר וזאת כדי שאת אירוע בת המצווה שלהן אף אחד לא ישכח. בגיל כזה שמעצב את האישיות של הילדה הקטנה שלנו בתור נערה, מומלץ שלא להשתגע ולהיכנע לכל בקשותיה של הילדה שלנו.

במידה והחלטנו להקשיב לבת שלנו ולעשות בת מצווה חגיגית ומפוארת כמו שהיא רוצה, מומלץ לשים לב לאלמנט הכספי. מסיבות בת מצווה הן כבר לא אותן המסיבות הזולות שהורים יכלו לסגור ב-2000 ש"ח לערב. היום מדובר בעלות של לפחות 150 עד 200 ש"ח למוזמן, כאשר לרוב מדובר על בין 30 ל-50 מוזמנים לפחות למסיבת בת מצווה. ההורים צריכים לפתוח את הכיס באם הם בחרו ללכת על מסיבת בת מצווה מפוארת שתרצה את ביתם הקטנה.

במקביל, ניתן לחגוג מסיבות בת מצווה יותר צנועות. לקחת את הילדה יחד עם חברותיה הקרובות להקרנת VIP בקולנוע זה רעיון, או להזמינם לטיפול ספא וקוסמטיקה. ניתן גם לקחת את הבנות ליום כיף

בטבע או לפעילות גיבוש מסוג כלשהו. אין ספק שמדובר במסיבה פחות בומבסטית וגרנדיוזית, אך זה לפעמים יותר נחמד ולפחות אין מדובר בהוצאה כספית גדולה עבור הורים שלא מוכנים להוציא בין חמשת אלפים לעשרת אלפים ש"ח עבור מסיבת בת מצווה.

חלק נכבד מהאירוע הוא צילום בוק בת מצווה על ידי צלמת מקצועית שלוקחת את נערת הבת מצווה למקומות מעניין להצטלם עם בגדים מיוחדים לה.

בת מצווה